foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Ébresztő, iskolába kell menni. Ébresztő, iskolába kell menni. Ébresztő, iskolába kell menni. Ébresztő, iskolába kell menni.

TSZC.jpg            Keri logo.jpg

Az iskola a 100-as főközlekedési út a Kós Károly út és Ond vezér út által határolt háromszögben, Tatabánya város újvárosi részén, a KPVDSZ Művelődési Ház szomszédságában helyezkedik el. Vidékről autóbusszal és vasúti közlekedéssel jól megközelíthető.

Beiskolázási területe elsősorban Tatabánya és környékére terjed ki, de esetenként túlmutat a város és a megye határain.

Iskola régen.jpgA tagintézmény Tatabányán 1976 óta végzi nevelő-oktató munkáját, akkor három jogelőd integrálása révén jött létre. Az iskola alapításától kezdve mind személyi, mind tárgyi, mind, pedig szakmai, tartalmi vonatkozásban folyamatos fejlődésen ment keresztül.

A tagintézmény szakmai jellegéből adódóan a képzési célnak megfelelő szakirányokban készíti fel a tanulókat. A közismereti tantárgyak az általános műveltség megalapozásán túl a szakmai képzéshez szükséges tanulási-, tantárgyi-, műveltségi feltételeket teremtik meg.

Tagintézményünkben nagy hagyománya van a tehetséges fiatalokkal való foglalkozásnak, melynek eredményeként intézményünket országosan is kiemelkedő helyen jegyzik a szakmában. Tanulóink rendszeresen részt vesznek a Szakma Sztár Fesztiválon, az Országos Szakiskolai Középiskolai Tanulmányi Versenyeken, a Farsang-kupán és egyéb versenyeken.

A tanulók kulturális fejlődését színház-, múzeum- és könyvtárlátogatások biztosíthatják.

A tehetséggondozáson túl fontosnak tartjuk a hátrányos helyzetű fiatalok felkarolását, valamint a nehezen tanuló fiatalokkal való foglalkozást.

Iskola.jpgAz iskola belső világában igyekszünk biztosítani a demokratikus, diákközpontú légkört. Céljaink megvalósítása érdekében hangsúlyt helyezünk a családokkal, szülőkkel való együttműködésre. Egyetértésük nélkül pedagógiai céljainkat nem érhetjük el.

Az intézményben folyó pedagógiai és szakmai munka, valamint sikeres pályázat elismeréseként 2017 tavaszán szakgimnáziumi kategóriában „Az Oktatási Hivatal bázisintézménye” címet kapta meg a KERI.

Bázis int.png

A tantestület tagjai közül többen szerzőként közreműködtek szakmai tankönyvek, tantervek, országos programok írásában. A tanítványok többsége sikeresen állja meg helyét az életben, a munkahelyeken és többen tanulnak tovább a felsőoktatásban. Az iskola kapcsolatai és külkapcsolata is ezt a célt szolgálják. Az iskola az elmúlt évek során folyamatosan bővítette külföldi szakképző intézményekkel a kapcsolatait.

Figyelemre méltó teljesítményű tanítványokkal is büszkélkedhetünk. A sport területén még világbajnok tanítványaink is vannak, mi mégis sokkal fontosabbnak tartjuk, hogy a volt tanítványok közül többen igen sikeresek szakmájukban: szállodák, vendéglátó, idegenforgalmi és kereskedelmi egységek vezetői, dolgozói vagy éppen sikeres vállalkozók. A nevelőtestület tagjai között is egyre több volt tanítványt üdvözölhetünk kollégaként.

A 2016/2017-es tanévben a norvég alap energetikai pályázata következményeképpen az iskola nemcsak új, energiatakarékos nyílászárókkal, hanem új arculattal is gazdagodott.

Iskola új.jpg

HÁZIREND

HÁZIREND 2018-01-01

LELKI SEGÉLY

színes plakátKÉP

Ajánlattételi Felhívás

Tatabányai Szakképzési Centrum

Kereskedelmi, Vendéglátó és Idegenforgalmi Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája tagintézménye

iskolabútor beszerzése

tárgyban 2018.

Szükséges dokumentumok letöltése:

Ajánlatkérés:LETÖLTÉS

Mellékeletek: LETÖLTÉS

ajánlat 2018. 06.21 page 001

Szakma: 34 341 01 Eladó

Az indítás időpontja: minden tanév szeptember és február elején megfelelő számú jelentkező esetén.
Az időtartama: 2 tanév / felnőttoktatás / ESTI képzés szerinti munkarend (heti 2 délután, 14:00 órától)

-  tömbösített munkahelyi gyakorlat I. évfolyam 378 óra; II. évfolyam 310 óra

Megszerezhető  szakképesítés :  34 341 01  Eladó

Szakma: 34 811 04 Szakács

-  tömbösített munkahelyi gyakorlat I. évfolyam 324 óra; II. évfolyam 320 óra

Megszerezhető szakképesítés:  34 811 04  Szakács

Szakma: 34 811 01 Cukrász

-  tömbösített munkahelyi gyakorlat I. évfolyam 324 óra; II. évfolyam 320 óra

Megszerezhető szakképesítés:  34 811 01  Cukrász

Szakma: 34 811 03 Pincér

Szakma: 34 811 03 Pincér

• 16. életév betöltése
  • egészségügyi alkalmasság
  • pályaalkalmasság

Képzés ideje: 2 év

• 1 nap szakmai elmélet 6 óra
  • 1 nap szakmai gyakorlat 6 óra
  • tömbösített munkahelyi gyakorlat I. évfolyam 324 óra; II. évfolyam 320 óra
  • nyári szakmai gyakorlat 160 óra

Megszerezhető szakképesítés: 34 811 03 Pincér

Jelentkezési lap az iskolában kérhető, személyesen.

Jelentkezési lap letölthető az iskola honlapjáról is!

Jelentkezési lap letölthető: ITT

Copyright © 2018 KERI Rights Reserved.